Drużynowe MŚ: Polacy na 8. miejscu, najwyższym w historii

Reprezentacja Australii wywalczyła w meksykańskim Riviera Maya złoty medal drużynowych mistrzostwa świata. Polacy uplasowali się na najwyższym w historii 8. miejscu. W klasyfikacji indywidualnej, Adrian Meronk zajął 3. pozycję i był najlepszy spośród zawodników z Europy.

Polski zespół wystąpił w składzie: Adrian Meronk (Toya GCC Wrocław), Mateusz Gradecki (Gradi GC) i Jakub Dymecki (Tokary GC), odnotowując łącznie 558 uderzeń. Do wysokiej pozycji biało-czerwonych w dużej mierze przyczynił się występ Meronka. 23-latek, dla którego był to ostatni amatorski turniej, w klasyfikacji generalnej był trzeci.

Triumf w mistrzostwach świata odnieśli Australijczycy (Cameron Davis, Curtis Luck, Harrison Endycott). W czterorundowej rozgrywce uzyskali 534 uderzenia (sześć poniżej par pola). 19 uderzeń więcej wykonali Anglicy. Trzecie miejsce z wynikiem 554 zajęli ex aequo Austriacy oraz Irlandczycy.