Gigasport.waw.pl: Legia Warszawa lepsza od mistrza Polski

Niespodzianka w pierwszym meczu serii ćwierćfinałowej Energa Basket Ligi pomiędzy Legią Warszawa a Arged BM Stalą Ostrów Wlkp.! Stołeczny zespół okazał się lepszy od aktualnego mistrza Polski, pokonując go w Arenie Ostrów 82:78. Legioniści wykonali pierwszy krok w kierunku półfinału mistrzostw Polski.

Od udanych akcji Roberta Johnsona i Grzegorza Kulki rozpoczęli legioniści, którzy szybko objęli prowadzenie 5:1. Gospodarze odpowiedzieli punktami Damiana Kuliga, Treya Drechsela i Michaela Younga, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 7:7. „Trójką” odpowiedział Raymond Cowels i ponownie to warszawianie cieszyli się z minimalnego prowadzenia. Wkrótce Amerykanin popisał się kolejnymi takimi trafieniami, dzięki czemu Legia prowadziła 16:8. Przerwa na żądanie trenera Igora Milicica pomogła gospodarzom, którzy zmniejszyli straty do zaledwie trzech oczek. Do końca tej części meczu wynik oscylował wokół remisu, w ostatniej sekundzie pierwszej kwarty rzutem z połowy boiska popisał się Michael Young. Po dziesięciu minutach gry 23:22 dla Legii.

Drugą kwartę od trafienia zza łuku rozpoczął Robert Johnson. Ten sam zawodnik wkrótce ponownie powiększył dorobek punktowy zespołu, po tym jak z sukcesem wykończył kontratak. Legioniści wciąż próbowali trafiać z dystansu – po kolejnym takim udanym rzucie, tym razem autorstwa Jure Skificia, było już 36:26 dla Zielonych Kanonierów. Stal rzuciła się do odrabiania strat – trafił m.in. Jakub Garbacz, ale błyskawicznie kolejną „trójką” odpowiedział Raymond Cowels. Warszawianie nie ulegali presji rywala i trybun – odważna gra pod kosz, wiele zbiórek w defensywie pozwalało zespołowi utrzymywać kilkupunktową przewagę nad rywalem. Do przerwy Legia prowadziła 46:39.