Log4.pl: Wyzwania w zakresie pozyskania zasobów IT

Jeszcze w ubiegłym roku wiele firm w ogóle nie zastanawiało się nad otwarciem sklepów internetowych. Pandemia wywróciła jednak wszystko do góry nogami i nagle popularność handlu internetowego ogromnie wzrosła. Swój moment odpowiednio wykorzystują firmy, które specjalizują się w tworzeniu sklepów online. Rosną ci, którzy od dawna byli obecni w e-commerce sami lub którzy udostępniali platformy do takiej sprzedaży, jak na przykład Allegro czy Ebay.

Jednak wraz ze wzrostem popularności sklepów internetowych, wzrasta też zapotrzebowanie na specjalistów IT, którzy umieją taki sklep zaprojektować, a następnie będą służyć pomocą w zakresie codziennego użytkowania. Wiele osób w pośpiechu podwyższa swoje kwalifikacje w zakresie takich technologii jak na przykład Magento. Rynek potrzebuje jednak więcej osób z konkretnymi umiejętnościami, a okazuje się, że popyt przekroczył podaż.

Wsparcie IT w obszarze e-commerce
Poza standardową możliwością skorzystania z firmy outsourcingowej, coraz częściej korzysta się z usług freelancerów, którzy zrzeszają się w międzynarodowych serwisach internetowych. Serwisy te zwane są platformami, a kilka z nich to Catalant, InnoCentive, Kaggle, Toptal czy Upwork. Oferują one pracę ekspertom IT z całego świata.

Więcej na ten temat: