Onet.pl: Byliśmy na ASICS Physio Summit

Wczoraj w centrali ASICS w Warszawie odbyło się spotkanie „ASICS Physio Summit”, w którym udział wzięło kilkunastu fizjoterapeutów z całej Polski. Tematem prezentacji i rozmów była m.in. kwestia współpracy na rzecz budowy świadomości osób aktywnych na temat prawidłowego doboru butów biegowych. Uczestnicy przyjrzeli się również, jak z bliska wyglądają technologie ASICS wykorzystywane w obuwiu biegowym i narzędzia do określania typu stopy.

ASICS to akronim łacińskiej sentencji „Anima Sana in Corpore Sano”, która w wolnym tłumaczeniu oznacza „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Środowe spotkanie w Warszawie pokazało, że to motto dla japońskiej marki nie jest tylko pustym sloganem, a firma podejmuje konkretne działania na rzecz dbania o zdrowie i komfort biegaczy oraz osób aktywnych fizycznie.

Cel spotkania był przede wszystkim edukacyjny. ASICS zaangażował się w dyskusję z fizjoterapeutami, ponieważ w ocenie przedstawicieli tej marki odgrywają oni kluczową rolę w zapewnianiu opieki nad zdrowiem fizycznym, diagnozowaniu ewentualnych problemów i udzielaniu wskazówek dotyczących rehabilitacji i zapobieganiu urazów. Rozmowy dotyczyły m.in. potrzeb i wyzwań, z jakimi borykają się osoby aktywne, w tym biegacze.

Więcej na ten temat: