Retail360.pl: SwipBox i bpost łączą siły

Znany również jako Belgian Post Group – bpost – nawiązał współpracę ze SwipBox w celu uruchomienia gęstej sieci automatów do odbioru przesyłek kurierskich, działających w autorskim modelu duńskiego operatora, Infinity. Urządzenia są zasilane przez baterie, a do ich obsługi wystarczy aplikacja i połączenie Bluetooth. Pilotaż projektu jest prowadzony w belgijskim mieście Mechelen.

BPost jest wiodącą belgijską firmą odpowiedzialną za dostarczanie przesyłek krajowych i międzynarodowych. Automaty SwipBox Infinity zapewniają z kolei optymalizację zarówno pierwszej, jak i ostatniej mili kurierskiej.

Głównym celem pilotażu jest analiza doświadczeń konsumentów w zakresie obsługi urządzeń oraz określenie możliwie najbardziej dogodnej odległości pomiędzy automatami w gęstej sieci z perspektywy użytkownika końcowego. – Koncepcja SwipBox Infinity wpisuje się w naszą „zieloną” strategię dla logistyki, która zakłada implementację zrównoważonych i wygodnych rozwiązań usprawniających pierwszą oraz ostatnią milę. Te kluczowe z perspektywy kurierów obszary wymagają nie tylko optymalizacji, ale również ekologicznego podejścia. Jestem przekonana, że wspólnie ze SwipBox uda nam się zrealizować strategiczne cele – powiedziała Catherine De Bates z bpost.

Więcej na ten temat: