Spider’s Web: Skończyło się pożyczanie po rodzinie

Według badań Blue Media Polacy coraz częściej sięgają po pożyczki. A kto najczęściej pożycza? Kobiety i mieszkańcy mniejszych miast. Co ważne, często najpierw udajemy się po wsparcie do banku, a w dalszej kolejności do rodziny i przyjaciół. Z raportu UCE Research oraz SYNO Poland wynika, że ponad 60 proc. Polaków nie pożycza ani rodzinie, ani znajomym, mimo że niemal 76 proc. pożyczkobiorców zwraca swój dług w umówionym terminie.

Badanie sondażowe wskazuje, że 61,4 proc. Polaków nie pożycza pieniędzy rodzinie i znajomym, zaś 34,7 proc. z nich jest skłonna podreperować budżet bliskich. Niespełna 4 proc. ankietowanych nie pamięta o tym, aby komuś pożyczało pieniądze.

Młodzi bardziej rozrzutni od starszych
Z wiekiem bardziej zwraca się uwagę na domowy budżet i to powoduje, że procent osób chętnych do udzielenia pożyczki rodzinie systematycznie zmniejsza się – wskazuje raport UCE Research oraz SYNO Poland. Ponadto im jesteśmy młodsi, tym chętniej pożyczamy pieniądze swoim bliskim. Są to jednak niewielkie kwoty, najczęściej nie przekraczające 100 zł.

Więcej na ten temat: