Autostuff.pl: I edycja EXTREME Racing Cup odbędzie się już w tę sobotę!

EXTREME Racing Cup, czyli pierwsze zawody motoryzacyjne, podczas których kierowcy sprawni i niepełnosprawni połączą siły! Gościem specjalnym będzie Krzysztof Hołowczyc, ale w imprezie wezmą także udział wyjątkowi ambasadorzy Avalon Extreme – Bartosz Ostałowski i Sebastian Luty.

Zapraszamy każdego, kto ma benzynę we krwi. Poza rywalizacją sportową, na Torze Łódź nie zabraknie dodatkowych atrakcji dla kibiców. Wszyscy fani motosportu na pewno znajdą coś dla siebie. Kiedy otrzymałem zaproszenie na tę imprezę, nie wahałem się ani chwili. Bartek i Sebastian potrafią za kierownicą czynić cuda, ale ich popisy trzeba zobaczyć na własne oczy. Jestem przekonany, że rywalizacja będzie stać na wysokim poziomie. Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i promocja pasji do motoryzacji bez względu na okoliczności – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Pierwsza edycja EXTREME Racing Cup skupi kierowców z całej Polski. Zawodnicy zostali podzieleni na dwie kategorie – ON (niepełnosprawni) i SPR (sprawni). W rywalizacji wystartują samochody cywilne oraz samochody przygotowane do sportu. Po porannych kwalifikacjach, kierowcy przejadą w parach cztery próby sportowe – dwie wyścigowe i dwie rajdowe. Każda z par będzie składać się z zawodnika z kategorii ON oraz SPR. Załoga, która uzyska najlepszy łączny czas, będzie mogła świętować zwycięstwo.

Więcej na ten temat: