Wiśniewski i Lendzion najlepsi w Avalon Extreme Rowing Hard!

34 zawodników, około 60 „przepłyniętych” kilometrów oraz zbiórka w szczytnym celu. Tak w skrócie można podsumować Avalon Extreme Rowing Hard, czyli drugą edycję ogólnopolskich zawodów na ergometrach wioślarskich dla sprawnych i niepełnosprawnych sportowców. Impreza odbyła się na terenie CrossFit GCW w Warszawie.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup sprzętu sportowego dostosowanego dla najbardziej potrzebujących. Uczestnicy wykazali się nie tylko ogromną wolą walki, ale również hartem ducha, który pozwolił im wspiąć się na wyżyny własnych możliwości. W klasyfikacji wstępnej, każdy zawodnik startował indywidualnie i w czasie dwóch minut musiał „przepłynąć” jak najdłuższy dystans. – Przyznam się, że nie spodziewałem się tak dobrego rezultatu. W pierwszej rundzie mieliśmy dwie próby, po których zostaliśmy połączeni w pary i rywalizowaliśmy w systemie pucharowym. Każdy dał z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Takie wydarzenia sprzyjają promocji sportu i pokazują, że bez względu na to, jakie mamy doświadczenia życiowe, możemy wspierać się, liczyć na siebie oraz wspólnie świętować sukces – powiedział Piotr „Szmexy” Tomaszewski. Znany YouTuber, a zarazem gość specjalny imprezy ostatecznie finiszował na 3. miejscu w parze z Mariuszem Wronowskim.

W rundzie finałowej uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy – A i B. Pierwsza z nich liczyła się w walce o końcowy triumf. W drugiej rywalizacja toczyła się o miejsca 9-17. Zawodnicy stworzyli pary, składające się z osoby sprawnej oraz z niepełnosprawnością. W wielkim finale Daniel Wiśniewski i Maciej Lendzion spotkali się z Jarosławem Kailingiem i Norbertem Drapsem. Konfrontacja zapowiadała się bardzo emocjonująco, ponieważ wszyscy mają na koncie sukcesy w zawodach na ergometrach wioślarskich. Wystarczy wspomnieć, że Kailing jest rekordzistą Polski, a w ubiegłym roku zdobył brązowe medale zarówno podczas mistrzostw świata, jak i Europy. Finał należał jednak do duetu Wiśniewski / Lendzion, który triumfował z wynikiem 1:45.3.

Więcej na ten temat: