Avalon Extreme w akcji „Wszyscy do Wioseł”

Ekstremalna ekipa Avalon Extreme wspiera inne drużyny w szczytnym celu. Arkadiusz Pilch, Jakub Ostasz, Kamil Toczydłowski oraz Dagmara Strzelczyk stworzyli wyjątkową osadę, która wzięła udział w akcji „Wszyscy do Wioseł” zorganizowanej przez Fundację Legii Warszawa przy współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa oraz grupą „Dobrzy (L)udzie”.

Celem akcji jest zbiórka funduszy na nową karetkę dla Centrum Zdrowia Dziecka, której koszt wynosi ok. 350 tys. zł. Na terenie stadionu Legii Warszawa w piątek od samego rana przeprowadzono wielkie, charytatywne wiosłowanie. Do udziału w inicjatywie zgłosiło się aż 96 osad, których zadaniem było „przepłynięcie” na ergometrach wioślarskich dystansu długości Wisły, czyli 1047 km.

W wiosłowaniu na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka wzięło udział ok. 400 osób – piłkarze i koszykarze Legii, kibice, gwiazdy sportu, dziennikarze sportowi oraz aktorzy. Wśród uczestników nie zabrakło osady Avalon Extreme, która w ciągu 15 minut wiosłowała na czterech ergometrach, dwóch standardowych i dwóch dostosowanych. Łączny wynik drużyny wyniósł 10 926 m.

Więcej na ten temat: