Otodom.pl: Centra handlowe znów w wielkich miastach

Po kilku latach przestoju, gdy deweloperzy nieruchomości komercyjnych bardziej skupiali się na projektach, realizowanych na mniejszych rynkach, znów mamy powrót do dużych miast. Druga połowa roku dostarczyła nam otwarć kilku dużych, nowych centrów handlowych w największych ośrodkach kraju. Eksperci podkreślają – na rynku robi się coraz ciaśniej – nowe otwarcia wymuszają zmiany w konkurencyjnych obiektach, które chcą się utrzymać na rynku.

14 września 2017 roku blisko 65 tysięcy ludzi brało udział w otwarciu nowego centrum handlowego w Warszawie. Galeria Północna – pierwszy nowy obiekt tego typu od 10 lat – wyrosła w dzielnicy Białołęka.

Galeria Północna, będąca zarazem największym centrum handlowym Warszawy o powierzchni ponad 64 tys. mkw., zlokalizowana jest przy ul. Światowida. Do dyspozycji gości oddanych zostanie ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino oraz 2 300 miejsc parkingowych. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC. Zgodnie z jej szacunkami, w bezpośrednim zasięgu obiektu mieszka ponad 750 tys. osób.

Więcej na ten temat: