Feszyn.com: Moda w stylu zwycięzców

Zima to wymagający czas dla osób uprawiających sport. Chłodny wiatr, deszcz czy śnieg utrudniają treningi, a znalezienie motywacji staje się wyzwaniem. Energii doda nam świadomość, że trenujemy w odzieży z serii, w której nasi olimpijczycy wystąpią na igrzyskach w Pjongczang. Kolekcja olimpijska marki 4F stawia na geometryczne wzory oraz biało-czerwone barwy. Jest także inspirowana stylem lat 80. i 90. Od dziś każdy dystans możemy pokonać w strojach mistrzów. Jej repliki są dostępne w sklepach 4F, 4Faces i na www.4f.com.pl.

W latach 80. zaczęła się moda na siłownie, trenerów, a także dbanie o siebie i zdrowy styl życia. Do świata mody zaczęły przenikać także elementy odzieży sportowej. Obiektem pożądania stały się bluzy z dużymi logotypami znanych domów mody. Leginsy, getry to „must have” lat 90. Projektując kolekcję olimpijską dla Polski na igrzyska w Pjongczang, nawiązaliśmy do wzornictwa tamtych lat. Motywem przewodnim kolekcji są geometryczne kształty, widoczne w nadrukach oraz zestawieniach kolorystycznych. Pozostaliśmy także w nowoczesnych trendach i wykorzystaliśmy dostępne technologie. Dlatego w kolekcji moda przenika się z technologią. Zastosowaliśmy szwy spawana zamiast standardowych. Wykorzystaliśmy laserowe cięcia, gwarantujące trwałość – mówi Ranita Sobańska, dyrektor artystyczna i główna projektantka marki 4F.

Mrozoodporne

Kurtka i płaszcz z kolekcji olimpijskiej zaprojektowane zostały tak, aby zapewnić wygodę i komfort termiczny nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Niezwykle szczelne, wypełnione mieszanką z naturalnego puchu i pierza, zapewniającego najlepszą izolację ciepła wytwarzanego przez organizm. Biało-czerwona kurtka 3w1 składa się z dwóch części: zewnętrznej typu shell oraz wewnętrznej, puchowej podpinki. Daje tym samym możliwość wyboru w zależności od warunków atmosferycznych. Natomiast płaszcz z dłuższym tyłem dzięki odpinanym rękawom błyskawicznie może zamienić się w stylowy bezrękawnik.

Więcej na ten temat: