Gigasport.waw.pl: Zieloni Kanonierzy zagrają z PGE Spójnią

Po dwóch meczach rozegranych w hali COS Torwar, w piątek, 7 października o godz. 20:00 koszykarze Legii Warszawa wrócą do gry w hali OSiR Bemowo. Legioniści w meczu Energa Basket Ligi podejmować będą PGE Spójnię Stargard.

Zieloni Kanonierzy przystąpią do meczu pokrzepieni bardzo dobrym występem w pierwszym meczu Ligi Mistrzów z mistrzem Izraela. Pomimo porażki poniesionej po dogrywce, występ stołecznej drużyny należy zaliczyć do naprawdę udanych. Na tle bardzo doświadczonego i wymagającego przeciwnika, podopieczni Wojciecha Kamińskiego prezentowali się bardzo walecznie. Widać było o wiele większe zaangażowanie i energię w porównaniu do meczu ze Śląskiem, co podkreślał po poniedziałkowym meczu kapitan drużyny, Łukasz Koszarek. Jak przekonują legioniści, czas będzie działał na ich korzyść, bo z każdym kolejnym meczem i treningiem rozumieją się coraz lepiej, szczególnie wobec braku Koszarka i Kulki przez większość okresu przygotowawczego.

PGE Spójnia sezon 2022/23 rozpoczęła od wysokiej porażki ze Śląskiem. W kolejnym meczu, z Astorią, zagrała już lepiej, w drugiej połowie wychodząc na prowadzenie. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej akcji, w której rzutem na zwycięstwo popisał się Jordan Mathews. Nie brakowało wątpliwości co do oddania rzutu w czasie (na rozegranie akcji Spójnia miała 0.5 sekundy), ale sędziowie punkty zaliczyli i pierwsza wygrana stargardzian stała się faktem. W zespole Spójni doszło do wielu zmian względem ostatniego sezonu. Pierwszą z nich było zatrudnienie w roli szkoleniowca Sebastiana Machowskiego, znanego m.in. z pracy w Toruniu (piąte miejsce w przerwanym przez Covid sezonie). W ostatnim sezonie Machowski prowadził Elan Chalon we francuskiej PRO B. W sztabie drużyny pozostają związani ze Spójnią Maciej Raczyński i Konrad Koziorowicz. W kadrze jednym z niewielu, którzy zostali, jest Tomasz Śnieg, bardzo dobry rozgrywający, ale mało jest drużyn w naszej lidze, które pozyskało aż tylu Polaków co Spójnia. Z niedalekiego Szczecina przechwycono doświadczonego Pawła Kikowskiego, grającego na pozycjach 2-3. Z Zielonej Góry do Spójni trafił Krzysztof Sulima – zawodnik mający na swoim koncie medale mistrzostw Polski. Z Dąbrowy Górniczej pozyskano Adama Brenka, z kolei z Trefla Sopot na Pomorze Zachodnie przeniósł się skrzydłowy, Karol Gruszecki.

(Fot. M. Wyszyński / Legiakosz.com)

Więcej na ten temat: