Jak ubrać się na jesienno-zimowe bieganie?

Co prawda pogoda nie zachęca do uprawiania sportów, jednak warto zadbać o formę. Jeśli lubicie sport na świeżym powietrzu, to sprawdźcie, jak ubrać się na jesienno-zimowe bieganie. Zapraszam do lektury naszego artykułu, który przygotowałem w oparciu o produkty polskiej firmy 4F. Możecie je kupić m.in. w multibrandowych salonach 4Faces w Katowicach, Poznaniu i Warszawie.

Pierwszy element ubioru – kurtka

Ważnym elementem jest oczywiście kurtka, która powinna chronić nas przed warunkami atmosferycznymi. Kurtka oczywiście powinna być lekka i wygodna, aby uprawianie sportu było komfortowe. Jaką kurtkę ubrać na jesienno-zimowe bieganie? Wybraliśmy model KUMTR202Z. Dlaczego? Kurtka 4F jest wykonana z lekkiego, a zarazem wytrzymałego materiału. Posiada hydrofobową impregnację DWR (chroni przed wilgocią) oraz uszczelnione szwy. Idealnie sprawdzi się jako dodatkowa warstwa ochronna podczas naszej aktywności na świeżym powietrzu.

Model ten posiada trzy zapinane na zamek kieszenie. Kurtka wyposażona jest także w kaptur, który po bokach jest podszyty siatką. Producent pomyślał o aktywności fizycznej, dlatego też tył jest lekko wydłużony. Przepływ powietrza umożliwia system otworów wentylacyjnych pod pachami. O nasze bezpieczeństwo po zmroku dbać będą odblaskowe detale. To bardzo ważne, bo przecież widoczność jest wtedy znikoma.

Więcej na ten temat: