Testy Outdoorowe: Jak wybrać rower dla dziecka?

Laptopy, konsole, a nawet quady. Takie prezenty komunijne nikogo już nie dziwią. Nadal jednak jednym z najpopularniejszych podarunków jest rower, który zaktywizuje dziecko i odciągnie je od ekranu laptopa czy telefonu.

W przypadku, gdy wybieramy rower na prezent warto od razu określić budżet, który na niego przeznaczymy. Ważne, aby nabyć pojazd w odpowiednim sklepie rowerowym ze sprawdzoną opinią. Sprzęt wysokiej jakości bezawaryjnie będzie służyć przez lata. Sprzedawca pomoże wybrać model nie tylko ze skutecznymi hamulcami czy wytrzymałym napędem, ale też o odpowiednim rozmiarze, co w przypadku dziecka ma bardzo duże znaczenie.

Jaki rozmiar roweru?
Rower najlepiej wybierać wraz z dzieckiem. Pozwoli to idealnie dopasować rozmiar ramy i kół. Znaczenie ma długość nóg pociechy, którą mierzymy po wewnętrznej stronie. Dla dziewięciolatków jest to zwykle przedział 56-64 cm. Odpowiednio dobrany rozmiar pozwoli na zachowanie właściwej postawy. Nie warto kupować roweru zbyt dużego „na zapas”. Praktyka pokazuje, że obdarowane pojazdem dziecko chce na nim od razu jeździć. Jeśli rower będzie źle dobrany, jazda będzie niekomfortowa. Dobrze wybrać model z możliwością dużej regulacji wysokości siodełka. Właściwie ustawione siodełko sprawia, że pociecha dosięga czubkami palców do ziemi oraz rękoma do kierownicy.

Więcej na ten temat: