Kucharze.pl: Adamarek i Cup z najlepszym jesiotrem w kraju!

Hotel Atut**** w Licheniu Starym na jeden dzień stał się kulinarną stolicą Polski. Już po raz piąty był areną zmagań czołowych przedstawicieli restauracji i hoteli z całego kraju, którzy w dwuosobowych zespołach rywalizowali o zwycięstwo w wyjątkowych mistrzostwach w potrawach i kawiorze z jesiotra. Członków jury najbardziej zachwyciły dania przygotowane przez Grzegorza Adamarka i Jana Cupa z Hotelu Blue Diamond Active SPA – Nowa Wieś. Zwycięstwo w zawodach pozwoliło im cieszyć się z nominacji do Kulinarnego Pucharu Polski. Ponadto, otrzymali wyróżnienie przyznawane przez jury VIP.

Organizatorzy mistrzostw Polski w potrawach i kawiorze z jesiotra pobili ubiegłoroczny rekord frekwencji. Na starcie stanęło 12 duetów z całego kraju, którzy poprzez przygotowanie wykwintnych potraw z kawiorem i jesiotrem w rolach głównych, starali się zdobyć uznanie w oczach wymagających jurorów z Ewą Wachowicz i Kurtem Schellerem na czele. Kwalifikację do konkursu wywalczyły Hotel Blue Diamond Active SPA – Nowa Wieś, Hotel HP Park – Poznań, Hotel Lubicz – Ustka, Filharmonia Smaku – Łódź, Restauracja Cucina – Poznań, Restauracja Decompresja – Hotel SPA Dr Irena Eris – Polanica Zdrój, Restauracja L’entre Villes – Sopot, Restauracja Zdrojowa – Opatówek, Restauracja Amarylis – Kraków, Grand Hotel Rzeszów, Restauracja „Pod Jesiotrem” – Zdziers oraz Campo Modern grill Wrocław.

Po raz pierwszy miałem okazję brać udział w tym niezwykłym wydarzeniu. Jesiotr jest jedną z moich ulubionych ryb, dlatego byłem ciekaw, w jaki sposób podejdą do niego uczestnicy konkursu. Należy mieć świadomość, że ryba stanowi wyzwanie nawet dla najlepszych kucharzy, dlatego już na starcie wszystkie drużyny miały wysoko zawieszoną poprzeczkę – powiedział Kurt Scheller, wybitny szef kuchni i członek jury VIP. – Kluczem do sukcesu w tym konkursie jest przede wszystkim wyobraźnia oraz umiejętności kulinarne. Wszystkie drużyny zaprezentowały najwyższy krajowy poziom, a wyłonienie zwycięzcy było dla członków jury nie lada wyzwaniem – dodała Ewa Wachowicz, przewodnicząca jury VIP.

Więcej na ten temat: