Modaija.pl: Saucony Aya – premiera limitowanej kolekcji

Aya to odświeżony model na sneakersowej półce Saucony Originals, który pojawia się w kolekcji po 25 latach od swojego debiutu. Buty w 1994 r. przełamywały stereotypy w zakresie produkcji popularnych „biegówek” – służyły nie tylko biegaczom, ale również triathlonistom. Z okazji premiery, amerykańska marka przygotowała także specjalny materiał wideo, który oddaje ducha lat 90.

Saucony Aya 25 lat temu były promowane jako buty dla wszystkich, którzy chcą nie tylko biegać, ale również latać. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest tkany, stabilizujący pasek, który wzmacnia lekką cholewkę od kostek aż do palców. Fundamentem środkowej podeszwy jest pianka EVA, a system amortyzacji został zlokalizowany z tyłu buta dla zapewnienia dodatkowego odbicia. Opatentowany, gumowy bieżnik został zmodyfikowany za pomocą dwuczęściowego wzoru z gumy węglowej XT-600. Całość uzupełniają cienkie sznurówki ze sprężynowym systemem zapinania.

O ekstremalnym zastosowaniu tego modelu w latach 90. świadczy fakt, że służył on nie tylko biegaczom, ale również triathlonistom. Pojawił się omiędzy innymi na nogach zwyciężczyni kultowego IRONMANA z 1994 r.

Więcej na ten temat: