Przegladsportowy.pl: Elastyczny model do biegania w terenie

Większość biegaczy amatorów swe treningi wykonuje w terenie, sporadycznie zaglądając na bieżnię czy asfalt, dlatego każdy stara się mieć w swej kolekcji przynajmniej jedną parę butów przeznaczoną na bardziej miękkie podłoże. Marka Saucony przygotowała na wiosnę i lato, specjalnie dla pasjonatów trailu, model Switchback ISO. To zupełnie nowy but, który cechuje się wyjątkową elastycznością oraz jest jednym z najlżejszych w swoim segmencie.

Switchback ISO powstał z myślą o biegaczach, szukających nowych wyzwań, startujących w biegach górskich lub terenowych, wymagających dedykowanego obuwia przeznaczonego do trailu. Dlatego m.in. but został wyposażony w system wiązania BOA. Rozwiązanie znane i cenione w sprzęcie innych dyscyplin coraz częściej znajduje zastosowanie w sprzęcie do biegania. Trenując, zwłaszcza w zmiennym terenie poza szlakiem, ryzyko rozwiązania buta jest większe. Mechaniczny system wiązania pozwala mieć pewność, że stopa cały czas będzie w równym stopniu „opleciona” cholewką.

Podeszwa środkowa o niskim profilu, 4 mm dropu, jest wyposażona w materiał Everun na całej długości, co daje elastyczność i amortyzację. Zewnętrzna podeszwa została wykonana z gumy PWRTRAC o dwóch różnych gęstościach. Szutrowe drogi i śliskie kamienie, tam Switchback ISO sprawdza się najlepiej. Jest to model dla wszystkich, którzy szukają rozsądnego minimalizmu w butach, a zarazem dla szybkich i zaawansowanych „górali” – mówi Tomasz Domżalski, ambasador Saucony Polska.

Więcej na ten temat: