Sebastian Luty dla Sport.pl: W aucie wszystko zależy ode mnie

Na co dzień nie jestem w stanie funkcjonować bez pomocy drugiej osoby. W samochodzie wszystko zależy wyłącznie ode mnie – mówi Sebastian Luty, jedyny na świecie w 95 procentach sparaliżowany kierowca rajdowy.

W tym sezonie w kalendarzu motoryzacyjnym pojawi się nowy cykl zawodów o wyjątkowym charakterze. Avalon Extreme Race Day Cup będzie przeznaczony zarówno dla sprawnych, jak i niepełnosprawnych kierowców. Sześć rund pucharowych, cztery tory wyścigowe oraz podział na klasy markowe – tak w skrócie można podsumować serię motoryzacyjnej rywalizacji ponad podziałami. Inauguracja odbędzie się 14 kwietnia na Torze Modlin.

Na miejscu będzie można spotkać m.in. Sebastiana Luty, wyjątkowego ambasadora projektu Avalon Extreme, który ma na celu promocję sportów ekstremalnych osób z niepełnosprawnością. O wyjątkowości Sebastiana świadczy fakt, że jest jedynym na świecie w 95 procentach sparaliżowanym kierowcą rajdowym, który za pomocą dwóch dżojstików prowadzi 390-konnego Mitsubishi Lancera EVO X, pieszczotliwie nazywając go „Bestią”.

Więcej na ten temat: