Bieganieuskrzydla.pl: Energooszczędne buty do biegania?

ASICS GLIDERIDE 2 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić biegaczom jeszcze szybsze i bardziej komfortowe pokonywanie kolejnych kilometrów. Jaka jest ich cena? Co się zmieniło względem poprzednika?

ASICS GLIDERIDE 2 powstały przede wszystkim w oparciu o autorską technologię marki GUIDESOLE, która odpowiada za amortyzację przy lądowaniu oraz efektywniejszy i bardziej wydajny krok na długich dystansach. Podeszwa została wykonana w innowacyjnym, eliptycznym kształcie, gwarantując stabilizację, miękkość oraz sprężystość.

Udowodniono naukowo, że buty ASICS GLIDERIDE 2 pozwalają oszczędzać energię podczas długiego biegu. Zmniejszając na nią zapotrzebowanie w fazach cyklu biegowego kroku – od uderzenia stopą o podłoże, aż do wybicia się z palców – obuwie do biegania może pomóc pokonywać większe odległości. W tym sezonie ASICS pozostawił właściwości energooszczędne nienaruszone, tworząc jednocześnie możliwość płynniejszego biegu z lepiej dopasowaną cholewką. Buty zostały zaprojektowane dla biegaczy, którzy chcą czuć świeżość stóp przez dłuższy czas, są także praktycznym wyborem na biegi regeneracyjne.

Więcej na ten temat: