Life4style.pl: Świąteczna pożyczka pozabankowa

Pożyczka pozabankowa bardzo często jest sprawdzonym sposobem na dodatkowe fundusze. Ma to szczególne znaczenie w tak newralgicznym momencie roku, jak okres przed Świętami Bożego Narodzenia, a także Sylwestrem, kiedy pojawiają się wydatki, również te wcześniej nieplanowane. Zaciągnięcie każdego zobowiązania powinno być jednak dobrze przemyślane i wynikać z realnej potrzeby. Ponadto, niezbędna jest dokładna analiza aktualnej sytuacji finansowej oraz możliwości spłaty należności w terminie, bez niepotrzebnego stresu.

Z badań wynika, że w ciągu roku są dwa okresy, w których rośnie liczba zaciąganych kredytów oraz pożyczek. Są to wakacje i właśnie okres świąteczno-noworoczny. Mimo że świąteczny budżet niełatwo dopiąć, wiele rodzin stara się dopasować wydatki do swoich możliwości. Pomocne mogą być wcześniej przygotowywane listy zakupów i dokonana, rozsądna analiza kosztów nadchodzących świąt. Najkorzystniejsza sytuacja to taka, gdy wszystkie wydatki udaje się pokryć z kwoty bieżącego wynagrodzenia. Jeśli jest to niemożliwe, warto zajrzeć do oszczędności i zastanowić się, czy można przeznaczyć na świąteczne wydatki część odłożonych środków.

Zdarza się jednak, że mimo starań, świąteczny budżet nie chce się dopiąć. Co zrobić w sytuacji, gdy środki na koncie nie są wystarczające? Oczywiście na niektórych produktach można zaoszczędzić, ale nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji pomocnym rozwiązaniem może okazać się pożyczka. W podejmowaniu decyzji należy jednak kierować się rozsądkiem. Zaciągnięcie zobowiązania finansowego powinno wynikać z faktycznej potrzeby. Jeśli brakuje nam środków na realizację takich świąt, o jakich marzymy, warto wybrać wiarygodnego i sprawdzonego pożyczkodawcę, zawczasu obliczając kwotę, która będzie potrzebna do dopięcia budżetu. Zawsze przy tym należy pamiętać, że pożyczkę po świętach trzeba będzie spłacić. Pożyczana kwota musi więc być możliwa do spłaty bez zbytniego obciążania domowego portfela po Nowym Roku.

Więcej na ten temat: