Magazynbieganie.pl: Jeden cel, różne twarze. Cracovia Maraton

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to najważniejsze wydarzenie biegowe w Krakowie i największy wiosenny bieg na królewskim dystansie w Polsce. Od 2014 roku start i meta maratonu usytuowane są na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy przebiegają obok wielu wspaniałych zabytków stolicy Małopolski. Tegoroczna, 20. edycja imprezy odbędzie się już w najbliższy weekend. Sponsor wydarzenia, ASICS przygotował dla uczestników wiele atrakcji.

Cracovia Maraton przyciąga biegaczy z całego świata, będąc najbardziej międzynarodowym spośród polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach Cracovia Maraton startowali zawodnicy z 55 państw.

Już w najbliższy weekend Kraków ponownie stanie się stolicą polskiego maratonu. Sponsor techniczny imprezy, firma ASICS zachęca do odwiedzin stoiska w biurze zawodów zlokalizowanym na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, które będzie czynne w piątek i sobotę. Na miejscu będzie można skorzystać z urządzenia Run Analyzer na trzech oddzielnych bieżniach, gdzie przy wsparciu eksperta pojawi się możliwość doboru obuwia pod kątem indywidualnego stylu biegania. ASCIS Run Analyzer to specjalistyczny sprzęt skanujący, który wykorzystuje sztuczną inteligencję, aby przeanalizować indywidualny rodzaj kroku, tzw. pronację. Jest to sposób ułożenia stopy podczas jej kontaktu z podłożem. Określenie konkretnego typu stopy pozwala dobrać odpowiednie buty biegowe. Do badania wykorzystuje się bieżnię oraz tablet z wgraną, profesjonalną aplikacją ASICS. Za pomocą technologii można dobrać idealne buty do biegania i zredukować granicę błędu do minimum. Ponadto, na testy zostaną przeznaczone najnowsze modele ASICS – GEL-NIMBUS 25, GEL-KAYANO 29, NOVABLAST 3 oraz MAGIC SPEED 2, a wszyscy goście stoiska marki będą mogli wykonać bezpłatne zdjęcie pamiątkowe. Całość działań wpisuje się w filozofię założycielską japońskiej marki, czyli „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Dodatkową akcję promocyjną przeprowadzi również Sklep Biegacza. Przy zakupie butów biegowych ASICS, plecak ASICS Running Backpack 2.0 (cennikowo 229 zł) będzie można nabyć za symboliczną złotówkę.

Więcej na ten temat: