Magazynbieganie.pl: Weź udział w ASICS World Ekiden 2021!

ASICS, w myśl hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego zachęca do podejmowania aktywności fizycznej i doświadczenia mentalnych korzyści płynących z regularnego uprawiania sportu. Jednocześnie, japońska marka kieruje otwarte zaproszenie do tegorocznej edycji wirtualnej sztafety ASICS World Ekiden.

Inspirowany Japonią Ekiden to wirtualny wyścig sześcioosobowych sztafet przeznaczony dla wszystkich entuzjastów biegania bez względu na poziom zaawansowania. Bieg, którego głównym założeniem jest znalezienie idealnego balansu pomiędzy ciałem a umysłem, składa się z sześciu odcinków o różnych dystansach – 5, 10 i 7,2 km. Po każdym z nich, uczestnicy przekazują sobie wzajemnie wirtualne tasuki w formie szarfy, a celem zespołu jest pokonanie maratonu.

Ubiegłoroczna, inauguracyjna edycja sztafety zgromadziła ponad 56 tysięcy osób ze 179 krajów na całym świecie. ASICS ponownie wzywa biegaczy do zjednoczenia się i zmierzenia z królewskim dystansem w dn. 10-22 listopada br.

Więcej na ten temat: