Onet Sport: ASICS ujawnia wyniki eksperymentu Mind Race

Brak aktywności fizycznej jednoznacznie przekłada się na naszą kondycję psychiczną – to jeden z wniosków, jaki płynie z wyników eksperymentu przeprowadzonego przez markę ASICS. Uczestnicy projektu Mind Race, którzy regularnie uprawiają sport, na tydzień wstrzymali swoje treningi, a efekt dla ich umysłów był podobny do problemów ze snem.

Podczas przerwy od aktywności fizycznej, uczestnicy zgłaszali średnio 23 proc. wzrostu gonitwy myśli. Ponadto, wyniki globalnego badania “Uplifting Minds Study”, obejmującego tysiące osób z całego świata, dowodzą, że wystarczy średnio 15:09 minut ruchu dziennie, aby poprawić swój stan psychiczny.

Analizę wyników badania przeprowadził profesor Brandon Stubbs, czołowy badacz ćwiczeń i zdrowia psychicznego z King’s College w Londynie. Dane potwierdzają jednoznaczny związek pomiędzy sportem i umysłem. Kiedy aktywne osoby przestały się ruszać, ich pewność siebie spadła o 20 proc., optymizm o 16 proc., poziom energii o 23 proc., a zdolność do radzenia sobie ze stresem zmniejszyła się o 22 proc. Po zaledwie tygodniu bezczynności, ogólny stan umysłu uczestników badania spadł średnio o 18 proc.

Więcej na ten temat: