Onet Sport: Seria biegów w Maladze już w ten weekend

Już w najbliższy weekend w hiszpańskiej Maladze odbędzie się impreza pod nazwą META : Time : Trials. W jej ramach zorganizowana zostanie seria biegów, w których czołowi zawodnicy sponsorowani przez ASICS powalczą o ustanowienie rekordów życiowych na dystansach 5 km, 10 km i półmaratonu. Wszyscy wystartują w modelu METASPEED+, który japońska marka określa mianem przełomowego.

Impreza ASICS META : Time : Trials rozpocznie się w niedzielę, 24 kwietnia o godzinie 7:45. Biegi odbędą się równolegle, a transmisję będzie można śledzić za pośrednictwem strony ASICS oraz kanału marki na YouTube. Przedstawiciel redakcji portalu Biegowe.pl będzie na miejscu w Maladze obserwował premierę butów METASPEED+. Spodziewajcie się ekskluzywnych relacji i materiałów z tego wydarzenia w naszym serwisie.

W wydarzeniu wezmą udział elitarni biegacze ASICS z całego świata. Na starcie stanie ponad 80 zawodników, na co dzień reprezentujących barwy ASICS. Przyjazd do Malagi zapowiedzieli między innymi Eilish McColgan, Boniface Kibiwott, Vicoty Chepngeno oraz Mohamed Katir. W wydarzeniu wezmą również udział Polacy – Adam Nowicki, Arkadiusz Gardzielewski oraz Damian Kabat. Trasy biegów są certyfikowane przez World Athletics, zatem będzie można uzyskiwać na nich oficjalne rekordy życiowe i rekordy świata.

Więcej na ten temat: