Papilot.pl: Spierzchnięte usta. Jak poprawić własny komfort?

Przyczyn przesuszania się i pierzchnięcia skóry ust najczęściej należy szukać w niekorzystnych warunkach zewnętrznych, jak mróz, suche powietrze czy klimatyzacja. Dodatkowym czynnikiem może być odwodnienie organizmu, niedobór witamin, cukrzyca oraz kontaktowe zapalenie skóry. Przypadłość może jeszcze pogorszyć odruch oblizywania ust. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele naturalnych sposobów, aby złagodzić nieprzyjemne odczucia i szybko wrócić do codziennego komfortu.

Nakładanie na wargi miodu jest nie tylko bardzo skuteczne, ale równie smakowite. Wystarczy intensywnie posmarować wargi i pozostawić miód na kilka minut. Maseczka bardziej przypominać będzie nawilżającą szminkę, jeżeli doda się glicerynę i z takim okładem pójdzie się spać.

Plasterek ogórka znany jest z działania nawilżającego. Nie bez przyczyny kładzie się go na twarzy jako szybki okład. Należy zacisnąć go pomiędzy wargami, chwilę przytrzymać, a następnie zjeść. Taki sposób można wykorzystywać kilka razy w ciągu dnia – nie ma żadnych efektów ubocznych. Aby cieszyć się pięknymi wargami bez śladu spierzchnięcia, nie wolno zapominać o systematycznym peelingu. Spośród domowych sposobów, wyjątkowo skuteczny jest peeling wykonany na bazie cukru i oleju kokosowego. Delikatny masaż warg pomoże pozbyć się martwego naskórka. Efektem będą różowe, gładkie, miękkie i przyjemne w dotyku usta, na których każda szminka lub błyszczyk prezentują się wspaniale.

Więcej na ten temat: