Psb-biegi.com.pl: ASICS sponsorem Cracovia Półmaratonu

W najbliższy weekend stolica Małopolski stanie się biegową stolicą Polski. Przed nami dziewiąta edycja organizowanego od 2014 roku Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który wieńczy sezon biegowy. Niewątpliwą atrakcją jest lokalizacja mety w TAURON Arenie Kraków. Impreza daje szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Po raz kolejny sponsorem technicznym wydarzenia jest marka ASICS.

Inauguracyjna edycja biegu spotkała się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego. Pierwsza odsłona Cracovia Półmaratonu Królewskiego została wyróżniona nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie. O skali popularności wydarzenia świadczy ogromne zainteresowanie wśród biegaczy. W tym roku limit uczestników został zwiększony do dziewięciu tysięcy, dlatego można spodziewać się wysokiej frekwencji.

Marka ASICS wspiera imprezę od pandemicznego, 2020 roku. Firma wyprodukowała dedykowane, wykonane z recyklingu koszulki biegowe w liczbie czterech tysięcy sztuk, które będzie można nabyć w biurze zawodów. Ponadto, na końcowych kilometrach zostanie zlokalizowana specjalna strefa kibicowania, motywująca biegaczy do wykrzesania z siebie dodatkowych pokładów energii. Podczas EXPO, wszyscy entuzjaści aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, będą mogli przetestować produkty ASICS w specjalnej strefie. Oficjalnym butem 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego został natomiast ASICS GEL-KAYANO 30. Jest to model ze stabilizacją, który powstał w oparciu o innowacyjną technologię, 4D GUIDANCE SYSTEM, współpracującą z ruchem ciała, zapewniając adaptacyjną stabilność i zwiększone wsparcie, gdy biegacze najbardziej tego potrzebują. Pierwsze trzy wymiary nie są obce butom stabilizującym: szerokość, długość i głębokość. Dodanie czwartego wymiaru, czasu, umożliwiło ASICS zmniejszenie ilości czasu spędzanego w nadmiernej pronacji, co skutkuje lepszym wsparciem i wygodniejszym biegiem.

Więcej na ten temat: