Bieganie.pl: ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę zrównoważonego rozwoju w różnych kluczowych obszarach, od łańcuchów dostaw po działania na rzecz klimatu.

Kluczowe przykłady obejmują zwiększanie świadomości na temat globalnej luki płciowej w zakresie ćwiczeń, wprowadzenie na rynek najlżejszych na świecie butów sportowych z minimalną emisją CO2e, zainspirowanie 50 tysięcy osób do wzięcia udziału w wyzwaniu Run for Reforestation, zdobycie uznania instytucji KnowTheChain za zmniejszanie ryzyka pracy przymusowej oraz zmniejszenie emisji CO2e o 29,8% w operacjach bezpośrednich i 21,6% w łańcuchu dostaw.

Dobrostan psychiczny i fizyczny od dawna są częścią kultury ASICS, firmy z 75-letnią historią. Nazwa firmy wywodzi się z jej filozofii założycielskiej Anima Sana In Corpore Sano, co oznacza „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. – Ten raport to najnowszy rozdział naszej historii zrównoważonego rozwoju, podkreślający działania, jakie podjęliśmy w celu promowania dobrostanu i zrozumienia nauki stojącej za tym, minimalizując jednocześnie nasz wpływ na planetę – powiedział Yasuhito Hirota, przewodniczący i dyrektor generalny ASICS.

Więcej na ten temat: