Executivemagazine.pl: Nowa nazwa znanej giełdowej spółki

Onesano jest innowacyjnym producentem naturalnych suplementów diety. Spółka giełdowa stawia na nowe technologie, a w tym roku planuje wiele zmian w swoim portfolio. To jednak dopiero początek. O nowych wyzwaniach, sytuacji na rynku suplementów oraz sposobach na rozwój ekspansji rozmawiamy z prezeską onesano, Dominiką Kowalczyk.

Spółka, którą Pani zarządza, od końca ubiegłego roku funkcjonuje pod nową nazwą – onesano. Skąd taka zmiana?
Zmiana nazwy firmy jest wyrazem nowego podejścia do naszego rozwoju. Głównym celem jest wzmocnienie pozycji marek własnych oraz dalsze usprawnianie kanałów dystrybucji i eksportu. W portfolio pojawią się już znane i rozpoznawalne produkty w nowej odsłonie oraz kolejne, całkowicie nowe i innowacyjne. Wdrażamy nową strategię sprzedaży i komunikacji. Jako pionier rozwiązań biotechnologicznych, chcemy możliwie najmocniej zaznaczyć swoją obecność na rynku suplementów przez jakość oraz niepowtarzalność. Wiele z naszych produktów nie ma bezpośredniej konkurencji. Nasze produkty są w pełni wegańskie, a to wciąż unikat na polskim rynku.

Jakie przesłanie kryje się za nową nazwą?
W esperanto „sano” to „zdrowie”, czyli słowo bardzo ważne dla wizji rozwoju onesano. Zdrowie jest tylko jedno, dlatego należy je szanować. Równie istotny jest szacunek do naszej planety. Nowa nazwa podkreśla, że cały ekosystem onesano jest zbiorem naczyń połączonych, a troska o każdy jego element ma dla nas kluczowe znaczenie. Dodatkowo, onesano znaczy także „ten, który wie”, co doskonale opisuje zespół ekspertów tworzących nasze produkty. Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości produktów, które wywierają pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi oraz zwierząt. Produkcja jest realizowana w oparciu o najlepsze standardy, z poszanowaniem środowiska naturalnego. Wyznaczanie trendów również wpisane jest w naszą nazwę. Doskonale wiemy, jak pielęgnować zdrowie. Ciągły rozwój pozwala nam proponować innowacyjne rozwiązania, a świadczą o tym liczne patenty. Onesano jest firmą z polskim kapitałem. Posiadamy własne zaplecze produkcyjne i rozbudowaną sieć dystrybucji. Naszą siłą jest zespół, który dzięki swojej pasji i zaangażowaniu, tworzy autorskie receptury i opatentowane składy. Jakość naszych produktów jest dla nas priorytetem i jest ona stale monitorowana w naszych wewnętrznych laboratoriach.

Przeczytaj cały wywiad: