Handelextra.pl: DHL z szybszym opłacaniem faktur celnych

Wprowadzenie nowego systemu opłacania faktur celnych jest częścią prowadzonej przez nas strategii, która ma na celu uprościć i skrócić cały proces dostawy tak bardzo, jak tylko to możliwe. Dla klientów korzystających z oferty zagranicznych sklepów online skuteczna i szybka przesyłka jest jednym z głównych czynników wpływających na zadowolenie. Wiedząc o tym, nie tylko nieustannie szkolimy pracowników, ale również dążymy do automatyzacji części procesów – mówi Konrad Trywiański, dyrektor finansów DHL Express Poland.

Celem nowego systemu jest usprawnienie i przyspieszenie procesu rozliczania opłat za należności celno-podatkowe. Po wystawieniu faktury celnej, klient otrzyma link do strony internetowej, gdzie będzie można natychmiastowo dokonać płatności. Informacja o opłaceniu należności trafi zarówno do kuriera, jak i do systemów finansowych, co umożliwi automatyczne rozliczenie faktury. W przypadku braku płatności za fakturę, system w ciągu kolejnych dwóch dni wyśle klientowi powiadomienia z przypomnieniem.

Po dokonaniu płatności, klient zyska dodatkowo automatycznie możliwość zarządzania dostawą z poziomu aplikacji On Demand Delivery, z którą jest zintegrowany nowy system. ODD to innowacyjne i globalne narzędzie służące do zarządzania dostawami przesyłek, które znacznie zwiększa skuteczność pierwszego doręczenia. Takie rozwiązanie DHL Express oferuje bezpłatnie w 165 krajach.

Więcej na ten temat: