Interia.pl: “Mamy już plan na walkę o medale”

Trener Wojciech Kamiński ma już odpowiedni plan na najbliższe tygodnie, żebyśmy nie zatracili naszej dobrej dyspozycji. Z pewnością będzie potrafił odpowiednio poukładać wszystkie „klocki” – mówi w rozmowie z Interią Dariusz Wyka, środkowy Legii Warszawa.

Zbigniew Czyż, Interia: W ostatnim ligowym meczu pokonaliście na własnym parkiecie Pszczółkę Start Lublin 74-72. Kontynuujecie świetną passę. Z trzynastu spotkań w hali na Bemowie wygraliście aż dwanaście. W czym tkwi tajemnica sukcesu Legii w tym sezonie we własnej hali?
Dariusz Wyka, Legia Warszawa: Wydaje mi się, że nasza hala jest na tyle specyficzna, że jeżeli podejdziemy do rywala agresywnie od początku meczu, to ona nam sprzyja. Gdyby byli kibice, to byłoby już całkiem fajnie. Ale nie możemy mieć wszystkiego.

A gdyby byli kibice to może jednak byłoby odrobinę trudniej? Może ciążyłaby na was większa presja?
Nie wydaje mi się. Kiedy przyjeżdżałem tutaj, gdy grałem jeszcze w innych zespołach, to grało się przy kibicach jeszcze trudniej. Myślę, że kibice by nam tylko jeszcze pomagali. Przypomnę chociażby pamiętne play-offy pomiędzy Legią a Asseco Gdynia w 2019 roku wygrane przez moją byłą drużynę w ćwierćfinale zaledwie 3-2.

(Fot. P. Kołakowski)

Przeczytaj cały wywiad: