Businesspl.com: Jakość w cenie jajka

Pochodzenie niosek, ich wiek, system chowu, odpowiednie żywienie oraz profilaktyka weterynaryjna bezpośrednio wpływają na jakość jaj. Równie ważne jest także ich bezpieczeństwo mikrobiologiczne.

Każdy duży producent jaj objęty jest obowiązkowym nadzorem służb weterynaryjnych oraz sanitarno-epidemiologicznych. Odpowiedzialne przedsiębiorstwa realizują w ramach swoich struktur prewencyjne procedury kontroli jakości. Ponadto, również kontrahenci nakładają na zakłady produkcyjne obowiązek realizacji dodatkowych badań produktu. Bezpieczeństwo mikrobiologiczne jest więc istotnym czynnikiem wpływającym na cenę produktu końcowego.

Najbardziej istotnym parametrem, mającym wpływ zarówno na smak, jak i koszty produkcji jaj, jest pasza. – Na ostateczną wartość konsumpcyjną jaj wpływa wiele czynników. Są one związane ze sposobem chowu, który, poza datą ważności, jest najważniejszy z perspektywy konsumenta. Zawsze warto jednak zwrócić uwagę, czy produkty pochodzą ze sprawdzonego i wiarygodnego źródła. Z naszej perspektywy, sama produkcja to jedynie element złożonego procesu. Samodzielnie wytwarzamy wysokogatunkową paszę, która w głównej mierze wpływa na smak oraz jakość jaj, stawiamy na zaawansowane technologie i implementujemy autorski system kontroli jakości oraz bezpieczeństwa EGGiDA. Weryfikujemy nie tylko stan kurników oraz produktu, ale także pochodzenie i parametry paszy – mówi Małgorzata Kuriata, dyrektor sprzedaży i marketingu Ferm Woźniak.

Więcej na ten temat: