Ppr.pl: Złota proporcja oraz rola kwasów Omega

W zakresie żywienia, suplementy stanowią indywidualne uzupełnienie diety w składniki odżywcze naturalnie występujące w żywności. Wspierają one codzienną dietę, dostarczając niezbędnych elementów w ilości pokrywającej zapotrzebowanie organizmu.

Wysokiej jakości suplementy diety to odpowiedni sposób na wsparcie swojej kondycji, odporności i samopoczucia. Preparaty bogate w odpowiednio dobrane, cenne substancje, składniki mineralne oraz witaminy wspomagają odchudzanie i oczyszczenie organizmu, zapewniają lepszą koncentrację i pracę mózgu oraz pozwalają uniknąć wielu nieprzyjemnych dolegliwości.

W czasach, gdy ilość oraz jakość cennych składników mineralnych i witamin w produktach spożywczych maleje, rośnie rola suplementacji. Nawet owoce i warzywa dostępne w sklepach nie mają tylu witamin, co kilka lub kilkadziesiąt lat temu uprawiane rośliny – związane jest to ze zmianą sposobów uprawy i wprowadzaniem sztucznych podkładów oraz nawozów. Ograniczony dostęp do zdrowej żywności sprawia, że obecnie coraz częściej sięga się po wysoce przetworzoną żywność i fast-foody, które poza pustymi kaloriami, nie dostarczają organizmowi wartościowych substancji odżywczych. Suplementy diety są zatem pierwszą linią obrony przed niedoborami ważnych dla zdrowia i urody składników odżywczych, w tym minerałów oraz witamin. Regularna, odpowiednia suplementacja to również sposób na redukcję stresu oksydacyjnego, a co za tym idzie działania wolnych rodników, które uszkadzają komórki, prowadząc do stopniowego pogorszenia się stanu zdrowia.

Więcej na ten temat: