Runners-world.pl: Lekkość i energia: premiera ASICS Novablast 3

Marka ASICS wprowadziła na rynek nowe buty do biegania – NOVABLAST 3. Łącząc geometryczny wzór origami z najnowszą technologią piankową, trzecia generacja uniwersalnego modelu amortyzującego zapewnia podczas biegu sprężystość, dynamikę, lekkość oraz energię.

Największą technologiczną innowacją, w porównaniu do poprzedniej wersji, jest wykorzystanie w podeszwie środkowej autorskiej pianki FF Blast Plus. Dzięki dodatkowemu milimetrowi w pięcie i przedniej części stopy, nowy materiał amortyzujący ma gwarantować biegaczom maksymalną sprężystość i bardziej energiczne odbicie na każdym kroku. Ponadto NOVABLAST 3 jest o około 22 gramy lżejszy od swojego poprzednika.

Dla poprawy wygody i dopasowania buta w języku znalazła zastosowanie konstrukcja skrzydeł – ASICS’ Notch Tongue Construction. Napięcie na cholewce stabilizuje stopę dla równomiernego rozłożenia potencjalnych punktów nacisku oraz zmniejszenia ruchu języka. Pięta została dodatkowo wzmocniona za pomocą bardziej wspierającej konstrukcji, odpowiedzialnej za jeszcze większą kontrolę podczas biegu.

Więcej na ten temat: