Rywalizacja w ekstremalnych sportach wodnych

Druga edycja SitWake Extreme Challenge zakończyła się triumfem francusko-polskim. Najlepszym duetem zostali Jerome Elbrycht i Maciej Misołek, których powietrzne ewolucje zyskały największą przychylność sędziów. W kategorii sitwake bezkonkurencyjny okazał się ambasador Avalon Extreme, Igor Sikorski. Filip Czerniec wygrał natomiast rywalizację w wakeboardzie. Zawody odbyły się w Wake For Friends nieopodal Grodziska Mazowieckiego pod Warszawą.

W imprezie wzięła udział krajowa czołówka w wakeboardzie, a także zawodnicy z niepełnosprawnością, którzy rywalizowali na specjalnie przystosowanych deskach do sitwake’u. Po raz pierwszy zawody miały charakter międzynarodowy, ponieważ na specjalne zaproszenie organizatorów pojawił się jeden z najbardziej utytułowanych wakeboarderów na świecie, Francuz Jerome Elbrycht. Na starcie stanęło 14 zawodników, po siedmiu w każdej z kategorii – sitwake oraz wake.

Najlepsi z najlepszych

Eliminacje zostały przeprowadzone równolegle w dwóch kategoriach, a składały się na nie po dwa przejazdy każdego z uczestników. W sitwake’u najlepszy okazał się Igor Sikorski, który był minimalnie lepszy od Jerome’a Elbrychta.

Więcej na ten temat: