Nasz kandydat do medalu w Pjongczangu i gwiazda z Francji na zawodach w Polsce!

Efektowne przejazdy, ewolucje w powietrzu oraz wakeboarding w najlepszym wydaniu w wykonaniu zawodników zarówno sprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Podczas II SitWake Extreme Challenge nie zabraknie emocjonującej rywalizacji oraz atrakcji dla kibiców. W zawodach weźmie udział krajowa czołówka oraz gość specjalny, jeden z najlepszych wakeboarderów na świecie, Francuz Jerome Elbrycht. Impreza odbędzie się 19 sierpnia (sobota) na terenie Wake For Friends w Grodzisku Mazowieckim nieopodal Warszawy.

To już druga edycja zawodów organizowanych przez Avalon Extreme. Wszystko odbędzie się pod czujnym okiem Jerome’a Elbrychta, jednego z najbardziej utytułowanych zawodników na świecie. – Nie mogło mnie zabraknąć na tak wyjątkowej imprezie. Sam jestem ciekaw, jaki poziom prezentują polscy zawodnicy i jak na ich tle prezentują się osoby z niepełnosprawnością, które będą rywalizować na specjalnie przystosowanych deskach sitwake’owych. Podróż do Polski ma dla mnie sentymentalny wymiar, ponieważ właśnie stąd pochodzą moi dziadkowie – powiedział Jerome Elbrycht.

Francuz jest niepełnosprawnym wakeboarderem oraz narciarzem specjalizującym się we freestyle’u. Największy sukces w sportowej karierze osiągnął na X Games 2016, podczas których wywalczył złoty medal w konkurencji Mono Skier X. W tym samym roku zdobył wicemistrzostwo kraju w sitwake’u, a rok później okazał się już bezkonkurencyjny. Ponadto, zdobył brąz podczas mistrzostw Europy 2015, które zostały rozegrane we Włoszech. Dzień przed SitWake Extreme Challenge, na terenie Wake Farma w Warszawie Elbrycht spotka się z uczestnikami oraz podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, przeprowadzając specjalne szkolenie.

Więcej na ten temat: