Sowafinansowa.pl: Ranking pożyczek ratalnych na święta

Okres przedświąteczny zawsze cechuje się wyższym zainteresowaniem pożyczkami pozabankowymi. Koniec 2020 r. na pewno nie będzie wyjątkiem pod tym względem. Co więcej, kłopoty wielu gospodarstw domowych związane z pandemią koronawirusa i kryzysem gospodarczym prawdopodobnie będą skutkowały wzrostem popytu na pożyczki ratalne z dłuższym okresem spłaty. Właśnie dlatego w grudniu 2020 r. po raz kolejny porównaliśmy pożyczki spłacane w ratach. Częsta analiza takich produktów finansowych jest potrzebna, bo pożyczkodawcy regularnie zmieniają warunki pożyczania pieniędzy. Analiza z grudnia 2020 r. wskazuje, że pomimo pewnych ograniczeń ze strony firm pożyczkowych, nadal możliwe jest pożyczenie sporej kwoty na 2 lata – 4 lata.

Warto wyjaśnić, że w ramach naszego rankingu z grudnia 2020 r. wzięliśmy pod uwagę wszystkie oferty dostępne na rynku i uwzględnione przez porównywarkę SowaFinansowa.pl. W przypadku takich pożyczek, kryterium oceny powinny być przede wszystkim koszty, bo nasze analizy wskazują na ich duże zróżnicowanie. Jeżeli chodzi o pożyczkę z wartością 3000 zł i dwuletnim okresem spłaty, to miesięczna rata może się różnić o 100 zł albo jeszcze więcej. Oprócz kosztów, trzeba wziąć pod uwagę również maksymalne limity pożyczanej kwoty oraz długości okresu spłaty. To ważna kwestia, ponieważ po rozpoczęciu kryzysu i wprowadzeniu przez rząd bardziej restrykcyjnych limitów kosztowych, niektórzy pożyczkodawcy ograniczyli maksymalny limit wartości pożyczki oraz najdłuższy dostępny okres spłaty. Istotna wydaje się również elastyczność spłaty wyrażona na przykład poprzez możliwość przesunięcia raty.

Bardzo dobrą elastycznością cechuje się między innymi oferta hapipożyczki. Osoba wybierająca tę propozycję może bowiem łatwo i bez dodatkowych formalności przesunąć ratę. Wspomniana opcja jest dostępna przy wyborze pożyczki z okresem spłaty dłuższym niż 6 miesięcy. W przypadku „hapipożyczek” posiadających najdłuższy okres spłacania, przesunięcie raty będzie możliwe nawet cztery razy. W tym kontekście warto podkreślić, że aktualnie maksymalny okres spłaty hapipożyczki wynosi 24 miesiące. Możliwość swobodnego wyboru kwoty hapipożyczki (2000 zł – 10 000 zł) oraz długości okresu spłaty (min. 6 miesięcy) to nie jedyny dowód na przyjazność tej oferty dla klienta. Warto pamiętać, że obecnie osoba wybierająca propozycję hapipożyczki może rozpocząć spłatę po dwóch miesiącach. To oznacza, że pierwsze raty za świąteczną pożyczkę zaczniemy spłacać już po feriach zimowych.

Więcej na ten temat: