Super Biz: Automat najbardziej wysunięty na północ

Umieszczony na Svalbardzie – prowincji norweskiej na Oceanie Arktycznym – SwipBox Infinity jest najbardziej wysuniętym na północ zewnętrznym automatem paczkowym na świecie. Dzięki najnowszej instalacji, ogólnokrajowa sieć urządzeń Posten Bring obejmuje swoim zasięgiem 2300 km od Mandal na południu aż po gubernatorską stolicę, Longyearbyen.

Zdawaliśmy sobie sprawę, że musimy stworzyć automat paczkowy, który poradzi sobie z surowym i nieprzewidywalnym klimatem na Svalbardzie. Po skutecznym wdrożeniu 500 urządzeń w ponad 1800 lokalizacjach, w tym prawie 400 na północ od koła podbiegunowego, nie mieliśmy wątpliwości, że SwipBox Infinity okaże się właściwym wyborem – powiedział szef działu usług PUDO i sieci automatów w Posten Bring, Havard Femtehjell. Jednocześnie dodał, że brak okablowania oraz zewnętrznego źródła zasilania pozycjonuje automaty z linii Infinity jako idealne rozwiązanie na obszarze objętym wieczną zmarzliną.

Automaty Infinity umożliwiają odbieranie przesyłek 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Posten Bring planuje również instalację wewnętrznych urządzeń, aby obsłużyć część paczek w lokalnych oddziałach pocztowych.

Więcej na ten temat: