Treningbiegacza.pl: Saucony Liberty ISO2 – test

W plejadzie obuwia biegowego dostępnego na rodzimym rynku nie może zabraknąć jednej z najstarszych marek produkujących buty dla sportowców. Korzenie firmy Saucony sięgają do końcówki XIX wieku. Zapraszam na test Saucony Liberty ISO2.

W 1898r. w Kutztown w Pensylwanii, pod wpływem odbywających się w tamtych czasach igrzysk olimpijskich, czworo amerykańskich biznesmenów postanowiło zająć się produkcją butów dla sportowców. Od lat 70-tych ubiegłego wieku dzięki wcześniej zdobytej renomie i reklamie marka Saucony zaczęła być mocno rozpoznawalna wśród biegaczy. W swoim dossier może poszczycić się także faktem, że jako pierwsza dotknęła księżyca – to w butach Saucony amerykańscy astronauci po raz pierwszy stanęli na naszym satelicie.

Pierwsze oględziny – ciekawy design!
Do testów otrzymałem buty w odcieniach zgaszonej zieleni z turkusowymi i neonowo-żółtymi wstawkami na cholewce oraz spodniej części. Po lewej i prawej stronie umiejscowiono duże odblaskowe logotypy charakterystyczne dla marki Saucony: wijąca się rzeka opływająca trzy duże kamienie. Spory pasek odblaskowy znajduje się także na zapiętku.

Więcej na ten temat: