Parkiet: Priorytetem projekt M/platform

Comp zaktualizował swoją strategię. Priorytetem pozostaje projekt M/platform, czyli innowacyjna technologia, która wspiera małe punkty sprzedaży i usług.

Gościem Dariusza Wieczorka w Parkiet TV był Robert Tomaszewski, prezes Grupy Comp.

Kilka dni temu zarząd zaktualizował strategię. Wydłuża się horyzont realizacji niektórych celów, zmieniono też założenia finansowe. Rok temu planowaliście, że EBITDA w 2020 r. wyniesie 130 mln zł, a obecny cel to 85 mln zł. To reakcja na zamknięcie gospodarki w wyniku pandemii? Jakie jeszcze ryzyka uwidoczniły się w ostatnich miesiącach?
Wymieniony przez pana czynnik, czyli pandemia, miał największy wpływ na naszą decyzję. Zmienił się m.in. harmonogram fiskalizacji on-line. Jednocześnie w trakcie lockdownu i bezpośrednio po nim spadło tempo sprzedaży urządzeń oraz pozyskiwania nowych punktów do programu M/platform. To sprawiło, że niższa była sprzedaż urządzeń komputerowych z funkcją fiskalną w ramach tego projektu. Wynikające z tego opóźnienie uwzględniliśmy w nowym harmonogramie. Zakładamy, że wyniki tegoroczne będą zbliżone do tych za zeszły rok. Wtedy planowaliśmy 80 mln zł wyniku EBITDA, przekroczyliśmy prognozy, wypracowując 87,7 mln zł. Na ten rok początkowo planowaliśmy 130 mln zł, a teraz 85 mln zł. Z kolei na przyszły rok zakładamy 120 mln zł EBITDA. Mimo niesprzyjających czynników, o których wspomniałem, jesteśmy nadal na ścieżce rekordowych wyników w historii naszej spółki.

(Fot. B. Hrywniak / Newspix.pl)

Cały wywiad pojawił się w dzienniku Parkiet.