W tym przedsięwzięciu bariery nie istnieją, a wózek inwalidzki nie jest żadnym ograniczeniem. Zespół Avalon Extreme zmienia postrzeganie niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych zarówno wśród osób niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych. W Polskim Radiu 24 rozmowa o idei i najważniejszych założeniach inicjatywy.
Projekt prowadzony jest przez Fundację Avalon od listopada 2015 roku. Kreuje nowy wizerunek osób niepełnosprawnych jako aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe. Głównym elementem działalności Avalon Extreme jest organizacja zajęć dla osób niepełnosprawnych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.
Chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne również mogą zajmować się sportami niezwykłymi, a także ekstremalnymi i być w nich mistrzami. Podam przykład Adama Czeladzkiego, który jest wicemistrzem Europy w szybownictwie, startując na równi z rywalami pełnosprawnymi. Naszym celem jest to, by ukształtować sportowców, radzących sobie z każdym przeciwnikiem – powiedział Tomasz Biduś, reprezentant Polski w rugby na wózkach.
Więcej na ten temat: