Biegaczki.pl: Responsywna amortyzacja i energia na każdym kroku

ASICS wprowadza na rynek drugą odsłonę jednych z najszybszych treningówek na rynku – SUPERBLAST 2. Odświeżona wersja tego popularnego obuwia biegowego zawiera między innymi responsywną i wygodną piankę w podeszwie środkowej – FF TURBO PLUS – oraz zupełnie nową cholewkę, dzięki czemu buty są jeszcze bardziej wygodne i przewiewne.

Główne ulepszenie modelu, który na rynku zadebiutował w grudniu 2022 roku, polega na zastosowaniu pianki FF TURBO PLUS w podeszwie środkowej. Do tej pory była ona używana wyłącznie we flagowych startówkach, jak ASICS METASPEED SKY PARIS i ASICS METASPEED EDGE PARIS. Pianka jest o ok. 8% lżejsza, 6% bardziej miękka i zapewnia o 8,2% większy zwrot energii niż pianka FF BLAST TURBO, która znalazła się w poprzedniej wersji. Podeszwa środkowa jest również wyposażona w dolną warstwę amortyzacji FF BLAST PLUS ECO, wykonaną w ok. 24% z materiałów z recyklingu, zapewniając bardziej miękkie lądowania podczas biegu, a także energiczny start. Ponadto, jej atutem jest responsywna amortyzacja, która nie tylko zwiększa wydajność biegacza poprzez zwrot energii, ale również gwarantuje maksymalny komfort i lekkość, oszczędzając nogi przed kolejnym startem.

O zaawansowaniu technologicznym butów SUPERBLAST 2 świadczy guma podeszwy zewnętrznej – ASICSGRIP – pierwotnie zaprojektowana z myślą o modelach trailowych, która zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża podczas biegu. Kolejnym udogodnieniem jest cholewka ENGINEERED WOVEN UPPER, jednoczęściowa, lekka i wysoce oddychająca tkanina odpowiedzialna za dodatkowy komfort.

Więcej na ten temat: