Biegowe.pl: Jakie wyniki Polaków na festiwalu ASICS?

Ponad sto elitarnych biegaczek i biegaczy wzięło udział w imprezach towarzyszących, będących wstępem do maratonu w Paryżu w ramach Festiwalu Biegania organizowanego przez markę ASICS. W biegu na 5 km rekord życiowy (15:48’) ustanowiła Martyna Galant, która finiszowała na 10. miejscu. Na dystansie dwukrotnie dłuższym wystartował również Adam Nowicki (29:54’), który zajął 21. pozycję.

Likina Amebaw z Etiopii zwyciężyła w biegu kobiet na 10 km z oszałamiającym czasem 29:56′, bijąc swój aktualny rekord życiowy o ponad minutę, podczas gdy Jemal Yimer z Etiopii zwyciężył w biegu mężczyzn na 10 km, wyrównując swój rekord życiowy – 27:43′. Hagos Gebrhiwet z Etiopii wygrał bieg na 5 km mężczyzn z czasem 13:24′, a Caroline Nyaga z Kenii zwyciężyła w biegu pań na 5 km z czasem 14:40′.

W sumie, podczas biegu na dystansie 5 km, który został zatwierdzony przez World Athletics, zawodnicy ustanowili trzy rekordy kraju i 20 rekordów osobistych. Mohamed Ismael z Dżibuti pobił swój własny rekord kraju na 5 km o 2 sekundy, osiągając znakomity wynik 13:32′, podczas gdy Nadia Battocletti ustanowiła nowy rekord Włoch na 10 km z czasem 31:19′. Julia Mayer pobiła rekord Austrii na 10 km z czasem 32:28′. Cam Levins wyrównał rekord Kanady w biegu na 10 km mężczyzn z fantastycznym czasem 28:11′.