Dlalejdis.pl: Gdzie w Polsce najlepiej wypoczywać w zgodzie z naturą?

Polska oferuje wiele miejsc, w których można wypocząć w zgodzie z naturą. Zróżnicowany teren, wyjątkowe kompleksy leśne, liczne jeziora oraz wspaniałe pasma górskie zadowolą miłośników przyrody, ciszy i spokoju.

Wydarzenia ostatnich lat doprowadziły do zauważalnej zmiany nawyków urlopowych wielu Polaków. Turyści podróżujący po kraju coraz chętniej wybierają odpoczynek na łonie natury, rezygnując z odwiedzania większych miast. Jak wynika z badania Pollster, „Polacy na wakacjach”, w trakcie urlopu najchętniej wypoczywamy i leniuchujemy (54%) oraz zwiedzamy atrakcje turystyczne (39%). Spory odsetek (29%) spotyka się ze znajomymi, a 25% spędza czas aktywnie, uprawiając sport. Polscy internauci, wybierający wypoczynek w kraju, zapytani o to, co jest najważniejsze podczas wakacji, twierdzą, że pogoda (55%), możliwość odpoczynku i relaksu (51%) oraz towarzystwo (43%).

W naszym kraju nie brakuje miejsc, które są gwarancją wypoczynku na łonie natury. Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów leśnych w Polsce, idealny dla osób szukających ciszy i kontaktu z przyrodą. Wśród największych atrakcji można wyróżnić rezerwaty przyrody, liczne jeziora (np. Jezioro Charzykowskie), możliwość uprawiania turystyki pieszej, rowerowej oraz kajakowej. Mazury, czyli kraina tysiąca jezior, jest najlepszym wyborem dla miłośników sportów wodnych i przyrody. Jest to również mekka parków krajobrazowych oraz rezerwatów przyrody (np. Puszcza Piska, Jezioro Łuknajno). Oczywiste, że w tym regionie Polski królują kajakarstwo oraz żeglarstwo.

Więcej na ten temat: