Dziennikbaltycki.pl: Włoszczowska po próbie olimpijskiej w Tokio

Maja Włoszczowska ma za sobą próbę olimpijską na trasie w Tokio, na której w przyszłym roku najlepsi na świecie kolarze górscy będą rywalizować o medale podczas igrzysk. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska zajęła 11. miejsce.

Polska ekipa udała się do Tokio na rekonesans trasy przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Cechują ją krótkie podjazdy, ale przede wszystkim większa naturalność w porównaniu do tych w Londynie i Rio de Janeiro. Tam zdecydowana większość przeszkód była sztuczna. Maja Włoszczowska wraz z ekipą Kross Racing Team wykorzystała pobyt w Japonii również na znalezienie odpowiedniego miejsca na przyszłoroczne, przedstartowe zgrupowanie.

Podczas pieszej inspekcji trasa wydawała się bardzo ciężka, a miejscami nieprzejezdna. Na pierwszym oficjalnym treningu perspektywa uległa jednak zmianie. Technicznie trasa stanowi dla zawodników bardzo duże wyzwanie. Miejscami brakuje miejsc do wyprzedzania na zjazdach, ale należy podkreślić, że jest bardzo widowiskowa – podsumował w komunikacie prasowym Kross Racing Team Kornel Osicki, menedżer ekipy i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

(fot. EGO-Promotion)

Więcej na ten temat: