Wirtualnemedia.pl: Biedronka nie będzie omijać zakazu handlu

Odbiór paczek z maszyn ustawionych w Biedronkach będzie możliwy tylko w godzinach pracy sklepów – informuje portal Wirtualnemedia.pl Jeronimo Martins Polska. To oznacza, że portugalska sieć nie będzie prowadziła sprzedaży w niedziele niehandlowe w sklepach, gdzie Poczta Polska postawi swoje automaty do odbioru przesyłek.

Poczta Polska we współpracy z duńską firmą Swipbox prowadzi pilotaż sieci maszyn do odbioru paczek. Część urządzeń stanie w sklepach sieci Biedronka (Jeronimo Martins Polska). Do końca trzeciego kwartału maszyny staną w Biedronkach w największych aglomeracjach miejskich, w tym w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście oraz Poznaniu.

Biedronka nie ominie zakazu handlu
Część komentatorów zwróciła uwagę, że obecność automatów do odbioru paczek na terenie placówek Biedronki pozwoli na prowadzenie na ich terenie sprzedaży w niedziele objęte zakazem handlu. Tam, gdzie prowadzone są usługi pocztowe (czyli np. odbiór paczek), można bowiem w świetle prawa legalnie handlować. Z tego wyjątku w ustawie korzystają np. sklepy Żabka.

Więcej na ten temat: