Esquire.pl: 5 prezentów dla wielbiciela dobrego designu

Książki, albumy, wycieczki, ozdoby, alkohol – designerskie przedmioty otaczają nas zewsząd, co czasem może ułatwić poszukiwanie idealnego prezentu. A czasem – znacznie utrudnić.

“Czemu ta fura jest fajna? Mówią design, co ja się znam na designach?” – rapuje w jednym z utworów Oskar z grupy Pro8l3m (z jej członkami rozmawialiśmy po premierze nowej płyty). Jeśli identyfikujecie się z tymi wersami i nie znacie się na „designach”, a chcecie szybko znaleźć prezent dla bliskich wam fanów wzornictwa, przygotowaliśmy kilka pomysłów, które pomogą wam uniknąć błędnych wyborów.

Szlakiem prekursorów
Kończący się rok był dla fanów designu wyjątkowy m.in ze względu na 100. rocznicę utworzenia Bauhausu – legendarnej szkoły projektantów, której dokonania pozostają inspirujące do dziś. Jeszcze przez kilka tygodni w Niemczech można wybrać się na jedną z wystaw, poświęconych wpływowi uczniów i współpracowników Waltera Gropiusa na współczesność. Bilety kolejowe, wejściówki do muzeum i weekendowa wyprawa do naszych zachodnich sąsiadów to coś, dzięki czemu bez wydawania fortuny możesz zdobyć serce fana designu.

Więcej na ten temat: