Testyoutodoorowe.pl: Nowy kontrakt Ondreja Cinka

Ondrej Cink przedłużył kontrakt z Kross Racing Team o kolejne trzy sezony. Jeden z najlepszych kolarzy górskich na świecie od roku występuje w polskim zespole i w jego barwach będzie ścigać się do końca 2022 r.

Aktualny mistrz Czech wiąże swoją przyszłość z Kross Racing Team i pod opieką menedżera zespołu, Kornela Osickiego będzie przygotowywać się do jednego z najważniejszych sezonów w karierze, w którym imprezą docelową będą igrzyska olimpijskie w Tokio. Cink jest trzykrotnym medalistą mistrzostw świata i Europy. W sezonie 2017, zdecydował się na kontynuowanie kariery w kolarstwie szosowym, startując między innymi w Tour de France. Po rocznej przerwie wrócił jednak do rywalizacji w XC.

Ostatni rok w Kross Racing Team pozwolił mi rozwinąć się jako kolarzowi. Na decyzję miały wpływ przede wszystkim względy sportowe, ale również świetna atmosfera, która panuje w naszym zespole. Wspólnie trenujemy, wspieramy się na kolarskich trasach, lecz najważniejszy jest dla nas nieustanny rozwój, tym bardziej że przyszły sezon jest podporządkowany igrzyskom. Jestem pewien, że mogę dać naszej drużynie jeszcze więcej, a kontrakt na kolejne trzy lata jest docenieniem ciężkiej pracy, jaką wykonałem w Kross Racing Team do tej pory. Jestem bardzo zadowolony ze sprzętu, którym dysponuję, a podpisanie długoterminowej umowy daje mi poczucie stabilizacji, dzięki czemu mogę skupić się wyłącznie na moich sportowych celach – powiedział Ondrej Cink.

Więcej na ten temat: