Jak rozpocząć przygodę z biegami górskimi?

Aktualna mistrzyni Polski w biegu górskim na dystansie ultra, Edyta Lewandowska podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wykładu dedykowanego wszystkim pasjonatom aktywnego spędzania czasu, którzy planują rozpoczęcie nowego etapu w swoim sportowym życiu. Tematyka spotkania dotyczyła biegów górskich i długodystansowych. Po jego zakończeniu, Edyta Lewandowska przeprowadziła trening z ćwiczeniami rozgrzewającymi i rozciągającymi na dachu Galerii Północnej. Szkolenie odbyło się w salonie marki 4Faces.

Ciągłe szukanie nowych wyzwań i konsekwentne podnoszenie poprzeczki cechują sportowców, którzy dążą do tego, aby nieustannie rozwijać się oraz poprawiać swoje wyniki. Przygoda z bieganiem z reguły rozpoczyna się od krótkich dystansów. Następnie, liczba kilometrów sukcesywnie wzrasta. Po pokonaniu maratonu, można mieć apetyt na jeszcze więcej. Biegi górskie ultra zaspokoją nawet najbardziej wymagających biegaczy, którzy sprawdzają granice własnej wytrzymałości.

Część merytoryczna wykładu w 4Faces odbyła się w strefie Body Center, będącej głównym atutem multibrandowego salonu. W strefie na co dzień można uzyskać porady dietetyka klinicznego oraz trenera personalnego. Jest to również miejsce, gdzie odbywają się eventy tematyczne i szkolenia z zakresu zdrowego żywienia, bezpiecznego i efektywnego treningu oraz suplementacji. Edyta Lewandowska, której towarzyszył dziennikarz i biegacz Piotr Falkowski, podzieliła się swoją wiedzą nt. optymalnego przygotowania do pierwszego startu w górach. Porady wicemistrzyni Europy Masters dotyczyły odpowiedniego odżywiania, regeneracji, pokonywania własnych słabości oraz doboru stosownej odzieży.

Więcej na ten temat: