Loudly.pl: Innowacje w biotechnologii. Wegańskie suplementy diety

Specyficzna dieta może sprawić, że nie wszystkie dostępne na rynku produkty żywnościowe będą dla nas odpowiednie. Coraz więcej osób decyduje się na radykalną zmianę nawyków żywieniowych i przemodelowanie swojej diety w sposób zasadniczy. Odstawienie produktów pochodzenia zwierzęcego z reguły wiąże się z przejściem na weganizm, który jest aktualnie popularnym trendem żywieniowym. Rośnie grono osób, które uważa dietę wegańską za najwłaściwszą i najbardziej korzystną dla swojego zdrowia.

Trudno zaprzeczyć, że dieta wegańska ma korzystny wpływ na zdrowie człowieka. Warzywa to przede wszystkim bogate źródło błonnika oraz wielu cennych witamin i minerałów. Niemniej jednak nie można zignorować faktu, że diety wolne od nabiału, mięsa, jaj czy ryb i owoców morza są ubogie w niektóre ważne składniki odżywcze. Powielany przez lata mit o tym, że białko roślinne nie jest pełnowartościowe, został już obalony. Weganie i wegetarianie mogą z powodzeniem zapewnić w diecie proteiny na przykład z roślin strączkowych, tofu, orzechów czy pasty hummus.

Bazując na wyrobach pochodzenia roślinnego, można dostarczyć organizmowi prawie wszystkich niezbędnych witamin, minerałów oraz ogółu innych składników odżywczych. Choć dieta wegańska przy odpowiednim jej zaplanowaniu pozwala ograniczyć do minimum ryzyko jakichkolwiek niedoborów, to dzięki optymalnej suplementacji rezultaty będą jeszcze lepsze. Propozycje suplementów dla wegan nie zawierają żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, a więc ich zażywanie jest w pełni zgodne z założeniami wegańskiej diety. Kluczowymi surowcami, jakich używa się do wyrobu takich produktów, są składniki roślinne oraz minerały pozyskiwane z odpowiedzialnych źródeł. Tym samym nie tylko wychodzą naprzeciw weganom, ale również wszystkim osobom nastawionym na zdrowe odżywianie. Równocześnie można być pewnym, że koszty zakupu suplementów nie nadwyrężą zbyt mocno budżetu konsumenta.

Więcej na ten temat: