Onet.pl: Startują treningi „Biegaj w Krakowie!”

W najbliższy weekend odbędą się pierwsze w 2024 roku zajęcia biegowe w ramach projektu prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – organizatora Cracovia Maraton, Biegu Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonu Królewskiego – wspólnie z marką ASICS oraz ze Sklepem Biegacza. Oprócz tradycyjnych, sobotnich treningów „Biegaj w Krakowie!” (początek 20 stycznia), w tym roku przygotowane zostały specjalne zajęcia tylko dla pań – „Kobiety w biegu”, które będą odbywać się raz w miesiącu. Inauguracyjny trening dla biegających pań zostanie przeprowadzony w niedzielę, 21 stycznia.

ZIS w Krakowie, wspólnie ze sprawdzonymi partnerami – marką ASICS oraz Sklepem Biegacza, w tym roku po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, zapraszając ich do wyjątkowej społeczności i licząc na wzajemną inspirację, motywację i dzielenie się doświadczeniem w duchu prawdziwie sportowej atmosfery. Uczestnicy trenują podzieleni na grupy – z uwzględnieniem poziomu zaawansowania. Przyjść może każdy dorosły, nie obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia prowadzi zespół wykwalifikowanych trenerów z doświadczeniem zawodniczym, z olimpijczykiem, medalistą mistrzostw świata i Europy, Grzegorzem Sudołem na czele.

Zajęcia odbywają się co sobotę o godz. 10:00 przy Błoniach Krakowskich (zbiórka przed Sklepem Biegacza w pasażu Stadionu Miejskiego Cracovia przy ul. Józefa Kałuży 1). Natomiast w ostatnie soboty miesiąca zaplanowane są tzw. treningi wyjazdowe – np. w Puszczy Niepołomickiej czy w Lasku Wolskim. Dodatkowo przewidzianych jest kilka treningów halowych w tygodniu. Przed Cracovia Maraton, Biegiem Trzech Kopców i Cracovia Półmaratonem Królewskim nie zabraknie też tradycyjnych „Śniadań Biegowych”.

Więcej na ten temat: